על קרח דק

מה המדע יודע על אקלים, מה לא, ולמה זה חשוב

Back

בכל הנוגע לשינויי האקלים, הרי שהתקשורת, הפוליטיקאים והאקדמאים הכריזו ש"המדע יציב ומבוסס". אך במציאות מסופקת הרבה יותר. שאלות הליבה על האופן שבו האקלים מגיב להשפעה האנושית, ומה בכלל יהיו ההשפעות הללו - נותרות ברובן ללא מענה. האקלים אכן משתנה, אבל האמת היא, שלא ברור למה ואיך.

כעת, אחד המדענים החשובים באמריקה מפזר את הערפל ומסביר מה אנחנו באמת יודעי מבחינה מדעית, וגם מה אנחנו לא יודעים על האקלים המשתנה. ב"על קרח דק", סטיבן קונין מסתמך על עשרות שנות הניסיון שלו, בין היתר כיועץ מדעי מוביל לממשל אובמה, כדי לספק תובנות עדכניות ופרספקטיבה חופשית מאג'נדות פוליטיות.

בספר מרתק, צלול ומלא הפתעות, קונין נותן לקוראים כלים בעזרתם יוכלו להבין את נושא האקלים, ולהיות צרכנים חכמים יותר של מדיה מדעית בכלל. הוא לוקח את הקוראים מאחורי הכותרות הפופולריות אל המדע על כל הניואנסים שבו, שוטח את הנחות היסוד ומנחה בהשלכות של הממצאים. הוא מפריך מיתוסים שהשתרשו בשיח המקובל, וחושף אמיתות לא ידועות. לדוגמה: הידעתם שלמרות עלייה דרמטית בפליטת גזי חממה, הטמפרטורות העולמיות ירדו מ-1940 ל-1970? 

בנוסף, קונין מתמודד עם תגובת החברה לאקלים המשתנה ומסביר מדוע רבים מה"פתרונות" המוצעים כיום לא יהיו יעילים. לבסוף, הוא דן כיצד חלופות אחרות, כמו הסתגלות ובמידת הצורך הנדסת-אקלים, יבטיחו שהאנושות תמשיך לשגשג. "על קרח דק" ומציעה את האמת על מדעי האקלים שלא תקבלו בשום מקום אחר: תמצאו בו ניתוח אמין של מה אנחנו יודעים, מה אנחנו לא, ומה כל זה אומר לעתיד שלנו.

סטיבן קונין

סטיבן קונין

 ד"ר סטיבן קונין הוא פרופסור באוניברסיטת ניו יורק. הוא שימש כתת-שר למדע במשרד האנרגיה האמריקאי תחת הנשיא אובמה בין השנים 2009 ל-2011, שם תיק העבודות שלו כלל את תוכנית חקר האקלים ואסטרטגיית טכנולוגיית האנרגיה. הוא היה המחבר הראשי של התוכנית האסטרטגית של משרד האנרגיה של ארה"ב (2011), ושל המחלקה הראשונה של סקירת טכנולוגית בנושא אנרגיה (2011).

במשך כמעט שלושים שנה היה ד"ר קונין פרופסור לפיזיקה תיאורטית במכון הטכנולוגי של קליפורניה. הוא גם כיהן במשך תשע שנים כסגן הנשיא והפרובוסט של Caltech, הנחה את המחקר של יותר מ-300 מדענים ומהנדסים, וזירז את הפיתוח של הטלסקופ האופטי הגדול בעולם. הוא מחברו של ספר הלימוד הקלאסי משנת 1985, שהציג מתודולוגיה לבניית מודלים ממוחשבים של מערכות פיזיקליות מורכבות. ד"ר קונין פרסם כ-200 מאמרים בתחומי הפיזיקה והאסטרופיזיקה, חישובים מדעיים, טכנולוגיה ומדיניות אנרגיה ומדעי האקלים.

sub-book-10-smaller.pngsub-book-9-smaller.pngsub-book-8-smaller.pngsub-book-7-smaller.pngsub-book-6-smaller.pngsub-book-5-smaller.pngsub-book-4-smaller.pngsub-book-3-smaller.pngsub-book-2-smaller.pngsub-book-1-smaller.png
sub-book-10-smaller.pngsub-book-9-smaller.pngsub-book-8-smaller.pngsub-book-7-smaller.pngsub-book-6-smaller.pngsub-book-5-smaller.pngsub-book-4-smaller.pngsub-book-3-smaller.pngsub-book-2-smaller.pngsub-book-1-smaller.png

הצטרפו עכשיו לספריית המנויים
וקבלו את ספרי שיבולת במחיר מיוחד ולפני כולם!

ספריית שיבולת מובילה את השיח הלאומי עם עשרות ספרים פורצי דרך. אלפי המנויים שלנו מקבלים חמש פעמים בשנה חבילה רעיונית, בה שני ספרים ממיטב ההגות העולמית