"ספריית שיבולת משנה ומרחיבה את השיחה הישראלית"

ד"ר גדי טאוב

סופר, אקדמאי, כותב טורים במגוון כלי תקשורת, בעל הפודקאסט הפופולארי "שומר סף" ומחבר הספר "ניידים ונייחים"

אני מאוד אופטימי.
זה נכון שחלק מהאליטה הישראלית מושקע חזק ברעיונות שאין להם תוחלת, אבל לציבור הרחב יש אינטרס באמת. 

ובעולם פתוח, בסופו של דבר, הרעיונות הטובים מנצחים. כי בשביל לנצח רעיון רע, כל מה שאתה צריך לעשות זה לפוצץ את הבלון פעם אחת. מהאמת אין דרך חזרה. 

יש הרבה מאוד סיבות טובות להצטרף לקהילת המנויים של שיבולת. סיבה אחת מצויינת היא "תיאוריות ציניות" - ספר מבריק שנכתב על ידי שניים מתוך שלושת החוקרים שחשפו את ערוותה של האקדמיה הפוסטמודרנית, לאחר שהצליחו לפרסם שורה של מאמרים מופרכים, מטורפים ומצוצים מהאצבע בכתבי עת אקדמיים מובילים. 

לדוגמא: תשתית לאסטרונומיה פמיניסטית. אסטרונומיה, כן… מדע שחוקר חתיכת מציאות בה בני אדם פשוט לא קיימים, או מאמר שקובע מתוך התבוננות בתרבות האונס בפארקי כלבים שהדרך הטובה ביותר לדכא את האלימות הגברית היא לשים עליהם קולר.

ג׳יימס לינדזי והלן פלקרוז, מראים בספר שלהם איך מדע הקורבניות שכולל Critical race theory, הגל הרביעי של הפמיניזם, תיאוריות קוויריות וכמובן לימודי מגדר, הם לא יותר מערימה של קשקושים שהורסים את היכולת של החברה שלנו להתמודד עם רוע ולהגן על המוסדות החשובים ביותר של מדינת הלאום, זכויות הפרט והמשפחה.

ספריית שיבולת משנה ומרחיבה את השיחה הישראלית, היא פוטרת אותנו מעריצותם של רעיונות טובים, מזכירה לנו מאיפה באנו, מה העקרונות שלנו וכיצד השמירה עליהם תמשיך להבטיח שגשוג, אושר, יצירה וחופש.

אני קורא לכם להצטרף ולקחת חלק במפעל האינטלקטואלי החשוב ביותר בישראל. לעזור להקים ארון ספרים חדש, שמבקש לשמר, לחזק ולתת בידינו כלים להבין את המציאות ולשגשג בה.

תצטרפו עכשיו, זה כמה קליקים.